Letní soustředění

Letošní letní soustředění našeho klubu je úspěšně za námi. Možná to zní trochu klišovitě, ale je tomu skutečně tak. A co v našem případě znamená úspěšně? Zdokonalili jsme se hned v několika důležitých částech našeho drahého korejského bojového umění, důvěrněji se seznámili se zacházením s některými zbraněmi a také si rozšířili obzory v oblasti jiných specifických způsobů boje.

Rána začínala rozcvičkami, nejčastěji jsme se proběhli a krátce protáhli spánkem zlenivělé svaly. Po snídani následoval dopolední trénink, po obědě a odpočinku odpolední. Věnovali jsme se různým specifickým částem bojování a sportu – naučili jsme se nové technické sestavy (poomse), zlepšovali jsme si fyzickou kondici, posilovali, zopakovali si některé techniky použitelné ve sportovním zápase (kyorugi), ale snažili jsme také nezanedbat boj rukama. Dále jsme si zopakovali i procvičili techniky kopů, úderů a krytů a vyzkoušeli techniky sebeobrany nejen z taekwonda.

Nedá mi to ještě se nezmínit o předtréninkových rozcvičkách. Mnozí by si možná řekli, že je to jen nutné nudné zlo. Ale to pro nás opravdu neplatilo. Každé zahřívání svalů bylo originální, specifické a mnohdy hravé, a tím se stalo zábavou nejen pro děti, ale „vyblbli se“ myslím i dospělí (možná více než děti :-).

Kromě „denních“ tréninků nás také čekaly tréninky večerní, jejichž náplní byl boj se zbraněmi. A to s krátkými tyčemi (tady jsme zabrousili do filipínského bojového umění Modern Arnis), nunchaku (ssan jul gon), dlouhou tyčí (bongsul) a nožem.

Soustředění samozřejmě není jen o cvičení. Jeho neodmyslitelnou součástí je i zábava, poznávání nových nadějných „spoluteaekwondistů“ i setkání s těmi, které již nějaké ty roky potkáváme na tréninku. A tak jsme využili možnosti večerního ohně s opékáním špekáčků, výletu na Ondřejník, koupání v bazénu a mnohé další.

A co nám tedy soustředění dalo a vzalo? Vzalo nám snad trochu energie, kterou jsme však doplňovali výborným jídlem a odpočinkem. Hlavně děti si velmi rychle obnovovaly síly investované do tréninku, takže se zdálo, že jsou nevyčerpatelné. Ale po celém týdnu šla znát únava, přidala se sem tam nějaká modřina či malá odřenina. Po tom však za pár dní nebude ani stopy. Co nám však zůstane, budou nově nabyté zkušenosti, dovednosti a pevně doufám, že všem i chuť ještě více cvičit a zlepšovat se.

Michaela Šebetovská

Fotogalerie: http://tkd.rajce.idnes.cz/Letni_soustredeni_2010/