Taekwondo Demo Team v Praze

Po mnoha letech se podařilo dořešit návštěvu Korejského národního exhibičního týmu (KTA), a tak po 11 letech tento tým opět vystupoval v Praze. Bylo to v pořadí již třetí vystoupení týmu KTA u nás – prvně tomu bylo v roce 1994 a podruhé po pěti letech v roce 1999. Tentokrát nepřijel tým kompletní, jelikož jeho druhá část se připravovala na exhibiční vystoupení ve Spojených státech. I tak ale Prahu navštívil 20ti členný tým, který zde předvedl velkolepé vystoupení.

Korejský tým přiletěl do Prahy již ve čtvrtek 9.9., tj. dva dny před vlastním vystoupením. Hlavní vedoucí týmu pan Lee Choon-woo tentokrát kvůli přípravám exhibice v USA zůstal v Koreji a namísto něj tento tým vedl pan Jeon Jae-hwan. Po příletu na ruzyňské letiště byli ubytováni v příjemném hotelu Expo u Výstaviště. V pátek byla na plánu prohlídka hlavního města a ve večerních hodinách měli dvouhodinový trénink a přípravu samotného vystoupení.

V sobotu 11.9. v 18 hodin pak ve sportovní hale Sparta na Praze 7 zazněla korejská a česká hymna, zazněly i úvodní proslovy prezidenta CTF, zástupce prezidenta KTA a pana velvyslance Korejské republiky a vše tak bylo připraveno na 40ti minutové vystoupení korejských mistrů. A musí se uznat, ze Korejci začali pěkně zostra hned od začátku. Po krátkém úvodním předvedení základních technik v nacvičené sestavě došlo k prvním atraktivním přerážecím technikám, které postupně nabíraly obrátky a Korejci začali doslova „létat vzduchem“. Vystoupení bylo průběžně doplňováno dalším programem, jako např. poomse (technické sestavy), hosinsul (sebeobrana), kyorugi (zápas), taekwon-čchedžo (taekwondo tanec), ukázky kopů na lapy či působivé akrobatické přerážení, při kterém se divákům doslova tajil dech.

Vystoupení se zúčastnil i sám vedoucí týmu mistr Jeong, který předvedl mistrovskou sestavu a silové přerážení několika desek konečky prstů a následne přerazil i mramorové desky.

Po skončení vystoupení diváci náležitě všechny účinkující odměnili neutichajícím a bouřlivým potleskem. Vystoupení natáčela Česká televize a také portál bojove-sporty.cz. ČT4 Sport již odvysílala krátký záznam z tohoto vystoupení a bude následovat ještě jedna delší reportáž. Portál bojove-sporty.cz také připravuje reportáž z této akce, kde se mimo jiné můžete těšit i na exkluzivní rozhovor s vedoucím týmu panem Jeong Jae-hwanem.Všem, co se podíleli na pořádání této akce, bych rád poděkoval za pomoc a spolupráci.

Ondřej Havlíček

 

 

Ukázky z exhibice:

http://www.youtube.com/watch?v=y_guXJKCJ7c&feature=player_embedded#!

http://www.youtube.com/watch?v=My4LCsU_zbE&feature=player_embedded