Tae – Kwon Do ITF závody – Mistrovství Evropy tak trochu jinak

V sobotu 5.4 2014 se náš klub zúčastnil závodů v Tae Kwon Do, které pořádala 6.ZŠ Frýdek-Místek. Na závody přijely 3 kluby Tae  – Kwon Da ITF a jeden klub WTF – my. Závody byly do 13 let, a byly podle pravidel Tae – Kwon Da ITF, což pro nás byla na jedné straně nevýhoda (nebyli jsme zvyklí dávat údery na hlavu, apod…..), ale na druhé straně to byla výhoda že jsme si to vyzkoušeli.

Když jsme přijeli, převlékli jsme se do doboků a pak byl velký nástup, kde nás rozdělili do „týmů“. Byly to týmy s názvy zemí – Bulharsko, Chorvatsko, Bělorusko, Ukrajina, Řecko, Rusko, Polsko a ČR. Potom jsme „voskovkama“ nakreslili vlajku té země, podle které se jmenoval náš tým a pak jsme si nastoupili. Nastoupili si také všichni rozhodčí. Jeden z rozhodčích pak řekl nějakou přísahu a všichni to zopakovali. Všichni se pak rozešli.

DSC00037

Závody v sestavách, kterých Tae Kwon Do WTF neúčastnilo, začaly v 10 hodin a trvaly až do 12 hodin. Potom byla krátká přednáška o tom, kdo pojede na mistrovství Evropy v Tae – Kwon Du ITF a pak už začala pro nás ta nejdůležitější část – souboje. V ITF tomu říkají MASO nebo taky MATSUGI, my tomu říkáme KYORUGI.

Závodů se účastnilo 6 závodníků z našeho klubu a to Emma a Matyáš Sehnalovi, Jiří a Michal Polášek, Vašek Hrnčíř a Martin Kocián.

Úspěchy byly takové :

  • Michal Polášek – 1. místo
  • Ema Sehnalová – 2.Místo
  • Matyáš Sehnal – 2. místo
  • Vašek Hrnčíř – 4 výhry z 6  soubojů
  • Jiří Polášek – 2 výhry z 4 zápasů
  • Martin Kocián – mnoho
  • DSC00047

Potom měly být ještě týmové Matsugi (proto tam byly ty týmy), ale těch se náš oddíl neúčastnil. Závody byly velmi povedené, protože zápasníci kteří prohráli v prvním kole mohli dále zápasit v reparátu pokračovat dále v zápasech. Tímto jsme měli možnost získat více zkušeností.

 

Jiří Polášek