Seminář nunchaku, hoshinsul

Několik členů oddílů se 9. listopadu opět zúčastnilo semináře s mistrem Lee. Tentokrát jsme se pokoušeli zdokonalovat své dovednosti v ssang jul gon (nunchaku) a v hoshinsul (sebeobrana). Každá část trvala něco kolem hodiny a půl.

V první –„nunchaku“ části jsme si už při rozcvičce několika špatně provedenými technikami způsobili pár modřin a boulí na loktech, kolenech a někteří až za ušima 🙂 A poté jsme se pokoušeli pochytit něco z nové sestavy, kterou nám mistr ukazoval. Zpočátku vypadalo, že se všechny ty kroky a protáčení nemáme šanci naučit, ale když jsme pochopili, že to všechno má docela systém, bylo učení hned jednodušší a myslím, že snad každý, kdo na semináři byl, se sestavu naučil.
Po přestávce začal hoshinsul, při kterém jsme si se svými, už od nunchaků oťukanými klouby, hezky zapáčili. Mistr Lee nám ukázal pět technik sebeobrany, většinou s pákami na ramena a zápěstí.
Na závěr nám ještě vysvětlil, v čem spočívá rozdíl mezi sebeobranou a bojovým uměním. A samozřejmě nám několikrát zdůraznil, že musíme moc trénovat.  M.Š.

Více ve fotogalerii.