Seminář Bongsul

V Nové Vsi u Kolína se 23. srpna konal seminář bongsul – boje s tyčí. Samozřejmě se našlo několik nadšenců z našeho oddílu, kteří se tohoto semináře zúčastnili. 
Mistr Youn Jae Lee, který nás bongsulu vyučoval, se údajně těšil na špatné počasí, aby to pro zúčastněné bylo náročnější. Možná byl trochu zklamaný, protože počasí bylo dokonce příznivější než na semináři komda. Sluníčko nijak nepálilo, ale z mraků nespadla ani kapka. Takže jsme se mohli tyčemi ohánět jako diví. Tedy s ohledem na kolemstojící, kterých bylo nemálo. Přes všechnu opatrnost se občas ozvalo ťuknutí tyče o tyč nebo tyče o hlavu či jinou část těla.
 
Nakonec všichni zúčastnění přežili a snad každému i zůstalo v paměti něco z úderů a různých jiných technik, s nimiž nás mistr po dobu tří hodin seznamoval. Jak sám zmínil, bongsul je velice náročné bojové umění, které vyžaduje hodně tréninku, takže musíme ještě mnohokrát opakovat všechna protáčení a údery s tyčí, ale také náročnými postoji posilovat nohy, abychom pak, jak nám mistr vysvětlil, mohli při boji létat 🙂  M.Š.

Více ve fotogalerii