1 .Chanbara Bohemia Open

Konec školního roku jsme završili poslední neděli v červnu uspořádaním prvního turnaje na moravě u nás ve Frýdku-Místku Moravia open.

Přípravy byly náročné, o to víc nás těší, že se podařilo turnaj dovést do pohodového závěru. Otevřeli jsme všechny možné disciplíny, aby si opravdu každý vybral co nejlépe mu sedí. 

A že bylo z čeho vybírat! Kodachi – krátký meč, krátký se štítem. Pro mladší žáky dva krátké meče zároveň. Choken – dlouhý meč, dlouhý se štítem, obouruč a krátký s dlouhým mečem zároveň. Do boje šel každý s možností 4 startů. Zlatí výherci dále bojovali mezi sebou o titul Grandmaster. Vítězný pohár putoval do Prahy. 

Nechyběla kihon – dosa = sestava, kde se mohli předvést jak žáci, tak kadeti, junioři a senioři. Abychom využili bojovnost a nasazení, tak kromě zápasů jednotlivců se zápasilo také o nejlepší tým sestavený ze 3 sportovců každého klubu. Pohár si odvezli bojovníci do Rimavské Soboty. 

Později odpoledne některé kluby páskovali na vyšší technický stupeň. Uspěli všichni a my měli velikou radost. 

Celý den svítilo sluníčko, přesto jsme v prostorách tělocvičny Sokola FM zvládli bojovat, organizovat a zajišťovat vše s úsměvem na rtech. Děkujeme všem týmům za jejich podporu. Přijely kluby z Prahy, Berouna, Kostomlat, Havířova včetně slovenských klubů z Trenčína a Rimavské Soboty. Za náš klub jmenovitě bojovali mladší žáci: Kubík H., Honzík Ž., Tomášek Ž., Erik T. Za starší žáky Davča Ž. Kadeti Kuba K. a Šimon H.. Seniorky Viki K. a Jana G..Senioři: Michal M., Roman K. a Matěj J.. Medaile cinkaly na krku všem našim účastníkům. O to je to hezčí. Největší poděkování však patří našemu trenérovi Vaškovi, který nenechal nic náhodě a celý turnajový den probíhal v klidném přátelském duchu. Chanbara je vhodná pro všechny věkové kategorie. Sešlo se spousta soupeřivých dětí, čehož si vážíme. Batolata pro změnu podporovaly své maminky a tatínky při turnaji. Fandit přišly i tetičky, babičky…

Byl to úžasný den plný zážitků, radosti, bojovnosti, smíchu a přátelství. A my se těšíme na další ročník Moravia Open v příštím roce. J.G

Fotogalerie: https://tkd.rajce.idnes.cz/1._Chanbara_Bohemia_Open_22/