3. ročník mezinárodního Chanbara semináře v Žilině

Chanbara sezóna je již v plném proudu a náš klub  nepodceňuje její přípravu. Dne 25.-26.1.2020 jsme se zúčastnili již 3. ročníku mezinárodního Chanbara semináře v Žilině, pořádaný klubem Žilinští draci. Program byl navržen tak, aby si všichni vyzkoušeli všechny disciplíny a naučili se novým metodám obrany či útoků. 

Sobotní dopoledne jsme se věnovali sestavě Kihon dosa. Odpoledne bylo zaměřeno na konkrétní disciplíny: Kodači, Chocken a Nito pod vedením prezidenta České asociace Chanbara pana Martina Bartůňka. Druhou část odpoledne převzal Tibor Figej, trenér Chanbary v Rimavské Sobotě, který se pyšní mnoha tituly. Těmi nejcenějšími jsou titul mistr světa z roku 2016. V listopadu 2019 v disciplíně Nito (dlouhý a krátký meč) v Tokiu v Japonsku na 44.mistrovství světa pak obhájil svůj titul mistr světa opět zlatou medailí. Tibor rozšířil seminář o Chooso a Bo. 

I přes nabitý sobotní program jsme si večer popovídali s přáteli a zkusili i jiný „boj“ a to Laser arénu včetně různých her ve virtuální realitě v místním Darkside.

Neděle patřila přátelským zápasům všech disciplín i věkových kategorií. Kdo měl zájem, vyzkoušel si také roli rozhodčího, který to nemá vždy jednoduché. 

Jsme rádi, že jsme byli součástí tohoto semináře. Byl to skvělý víkend, plný nových poznatků i zábavy.