10té slavnosti bojových změní ve FM

V sobotu 16.11.2019 se konal 10.ročník Slavnosti bojových umění  ve Frýdku – Místku.  Tuto událost pořádá oddíl Aikido ve spolupráci se Statutárním městem Frýdek – Místek. Je to vyjímečný den pro všechny sportovce, kteří  mají  rádi bojové umění a sporty s tím blízce související.   Exhibiční ukázky zde prezentují domácí oddíly a je to pěkná podívaná.

Již tradičně jsme se i my,  Word Taekwondo, předvedli v úžasné sestavě. Ovšem letos poprvé jsme prezentovali také naší oddílovou chanbaru.  Po úvodním slovu prezentace tohoto sportu nastoupili 4 naši účastníci na ukázku.  Jako první jsme představili sestavu kihon dosa. V této sestavě můžete využít jakýkoliv meč. Jelikož je kihon dosa soutěžním prvkem, je zde dbáno na mnoho přesných provedení zásahů na dané body. Poté přišly na řadu ukázky jednotlivých úderů mečem přímo na protivníka. Všichni jsme se prostřídali a využili různých kombinací zásahů. Jako poslední jsme ukázali chanbaru přímo v akci: dva soupeři a rozhodčí. Zápasy byly pestré, s využitím všech možností zbraní a krytů včetně ukázky „ práce“ rozhodčího.

Snad se nám povedlo chanbaru prezentovat v její kráse a tímto zaujala další možné členy v našem klubu. Již teď se těšíme na další ročník Slavností bojových umění ve FM.