Bitva o futurum – kyokushin karate vs Taekwondo WTF

Není úplně typické, aby se bojovníci Taekwondo WTF účastnili závodů v kyokushin karate, přesto se tak v únoru stalo. I když je Taekwondo WTF plnokontaktním bojovým uměním, do tvrdosti kyokushin karate má docela daleko. Žádné ochranné vesty, přilby, nebo chrániče Kyokushin karate narozdíl od taekwonda nepoužívá. K tomu je nutno počítat s trvrdými lowkicky, údery kolenem či lokty, které taekwondo v soutěžích nezná vůbec.
Pravidla kyokushin karate jsou značně odlišná a to ovlivňuje i způsob boje. Ten je veden na těsnou vzdálenost a probíhá téměř bez přerušení. V podstatě se dá říct, že zápas v Taekwondu probíhá naprosto odlišně než v Kyokushin karate. Přesto v „Bitvě o Futurum“ nastoupil do pyramidového turnaje v této disciplíně bojovník Frýdecko-Místeckého oddílu Takwondo WTF Tadeáš Podepřel.

Bylo zajímavé sledovat, jak se popere s odlišnými pravidly a jiným způsobem boje. Právě jeho zápasy se nakonec vymykaly běžnému standardu kyokushin bojů a Tadeáš předvedl širokou škálu kopů ve výskocích či kopů s otočkou. I když tyto techniky zaslouží velký obdiv, v zápase na těsnou vzdálenost se nedaly použít tak účinně jako v taekwondu. Spíše než rychlost, dynamika a hecování typické pro taekwondo, se prosadila především tvrdost, kterou je Kyokushin karate typické. Tak, či tak pro Tadeáše Podepřela to byla neocenitelná zkušenost, kdy si vyzkoušel jiný bojový styl a to dokonce v konkurenci protivníků, mezi kterými byli nejen pravidelní medailisté z kyokushin zápasů, ale i mistři České a Slovenské republiky