Seminář s Lee Youn Jae

Dne 11. 10. 2009 se pod vedením Mistra Lee Youn Jae uskutečnil jeden z dalších seminářů, určených nejen těm, kteří se chystají ke zkouškám  na 1.kup a mistrovské stupně – dany, ale také pro ty, kteří si chtěli pořádně zacvičit, protáhnout své tělo a zdokonalit se v technikách.
Seminář měl být původně zaměřen na procvičení a správné provádění technik taekwondo (kopy, údery  – přesné provedení nápřahu, využití síly: 0 – 100 procent, výška kopu, apchuk apod.) a ke zvládnutí technik sebeobrany – hoshinsul. Ale     vhledem k tomu, že ne každý má techniky sebeobrany propracovány natolik, aby zvládl zkoušky, byl seminář zaměřen pouze na ně.
techniky, které jsme si osvojovali a ve kterých jsme se zdokonalovali, se týkaly obrany proti obejmutí pod i nad rukama, proti škrcení, kravatě, chycení za oděv apod.
Na konci Mistr předvedl sestavu s hudebním doprovodem, skládající se z pomalých technik, vedoucích k uvolnění a harmonii v kombinaci s technikami rychlými a silnými, která měla za úkol navodit koordinaci těla a mysli.
Seminář byl pro vás velmi zajímavý a odnesli jsme si nové znalosti a techniky. Semináře se zúčastnili tři členové z pobočky oddílu ve Frenštátě pod Radhoštem a už teď se všichni těšíme na další.
Petra Střálková